7 Eylül 2009 Pazartesi

İşte Kurtlar Vadisi Gladio


Televizyon ekranlarının en çok seyredilen dizileri arasındaki Kurtlar Vadisi’nin Irak’tan sonra ikinci sinema filmi ‘Gladio’nun aksiyon sahneleri, Antalya’da çekildi.


Dizinin de başrol oyuncularından ‘İskender Büyük' karakterini canlandıran Musa Uzunlar'ın başrolünde oynadığı Kurtlar Vadisi Gladio filminde, Kick Boks İl Temsilcisi Yasin Urlu ve Demir Pençe Spor Kulübü'nün öğrencileri de rol aldı. İki haftadır çekimlerinin devam etitği filmde Suriye gizli servisi El- Muhaberat'ın ajanlarını canlandıran sporcular, Gladio’nun başrol oyuncusu Musa Uzunlar'la sıkı dostluk kurdu.

Çekimlerine 21 Haziran'da başlanan ve kışın vizyona girmesi planlanan filmde, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle, Musul ve Kerkük planları arasındaki ilişki ele alınıyor. Filmde ayrıca, ‘Cem Ersever, Gladio’nun hangi gerçeğini öğrendiği için öldürüldü? Kim Washington’dan gelen telefonla darbe girişiminden vazgeçti? Apo suikastini Gladio nasıl önledi? 28 Şubat süreci 1000 yıl sürecek iken 5 yılda nasıl sona erdi?’ gibi sorulara ışık tutuluyor.

Pana Film'in bu son projesinde, İskender Büyük'ün geçmiş yıllarda derin devlet adına Gladio ile hesaplaşma hikayesi anlatılıyor.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...